Фолкльорний ансамбль "Червона калина"

13 квітня 2013 - Stanley

Фолкльорний ансамбль "Червона калина" існує вже 33 роки. За цей час його склад неодноразово змінювався. На сьогодні в колективі 12 чоловік, керує ансамблем Міцай Василь Никифорович.

   

 Колектив об'єднує людей різних, за віком, за характером, за фахом є тут і вчителі, і медсестра і бібліотекар,і директор комбінату громадського харчування (в минулому). Та всі- як одна сім'я, разом святкують дні народження, допомагають одне одному у всіх життєвих негараздах. А об'єднує всіх любов до музики, до рідної української пісні, національної культури та традицій.

    Метою ансамблю є відродження української культури та національних традицій. А задля цього, вони не лише пропагують українську пісню зі сцени, а й що року приймають участь у традиційних обрядових дійствах- колядують, щедрують, святкують народні свята, наприклад- Івана-Купала.

  Та в репертуарі ансамблю не лише старовинні та народні пісні, а також і сучасні-ліричні, патріотичні, жартівливі, зокрема на вірші вільшанських авторів, наприклад " Пісня про калину" на слова Н.І. Федьо  чи на слова учасників ансамблю, як наприклад "Горять вогні у обелісків","Мамина любов", "Острів щастя", "Батькове крило" на слова Слатіної О.М., автор музики до цих пісень- керівник ансамблю Міцай В.Н.

Жоден культурно-масовий захід- мітинг, народне гуляння,концерт- в селищі не обходится без "Червоної Калини". Виступають вони і на сцені будинку культури,  і на спеціальних заходах для ветеранів, афганців, медиків. Приймають участь у благодійних концертах, зокрема виступали в психо-неврологічному диспансері в селі Малижине.

Також виступають на сцені районного будинку культури та різноманітних фестивалях та театралізованих святах в районі. Наприклад "Козацька родина" в Козачій Лопані в 2011 році ( де зайняли перше місце), "Проводи зими" в Проходах в 2012,"Покровський ярмарок" в Дергачах в 2012,  Масляна в Дергачах в цьому році.

Підтримує ансамбль всі заходи, що проводить бібліотека.

 

 

 

 

Подібні матеріали:

ІсторіяВільшанські народні пісні

ВідеоЧервона калина на Першому національному

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад

Яндекс.Метрика