Історичний архівRSS стрічка

В цьому розділі знаходятся першоджерела до краєзнавчих студій- літературні, історичні, архівні.

Цікаво, як жила вільшанська молодь 100 років тому? Якими вони були? Відповідь на це питання пошукаємо у старих газетах. Ось наприклад "Харьковские известия" за 14 січня 1904 року, де знаходимо статтю про вільшанську молодь. Подаємо статтю мовою оригіналу- російською.

Кілька поясненнь, слів що можуть виявитись комуссь незрозумілими, отже "монополька"- це горілка, "туманні картини"-слайди, "волшебній фонарь"- проектор.

15 березня 2013 - Stanley | Детальніше | 0 коментарів | 1545 переглядів

Архієпископ Філарет ( в миру- Дмитро Григорович Гумілевський)- історик та богослов, відомий, перш за все, своїми науковими працями та просвітницькою діяльністю. Обіймав посаду єпископа Харківського та Охтирського з 1848 по 1859 рік. Піклувався про забезпечення духовенства, засновував церковно-приходскі школи, друкарню, керував будівництвом храмів, готував програми для учбових закладів, на видання яких витрачав прибутки від видання своїх праць, багато коштів витрачав на доброчинність. Прославився своїми прповідями під час Великого посту, які були видані під назвою "Бесіди про страждання Господа нашого Ісуса Христа" та виданням "Історико-статистичного опису Харківської Єпархії". Остання праця для нас є особливо цікавою, адже один з її розділів присвячено нашому селищу. Наводимо тут цей розділ мовою оригіналу зі збереженням архаїчної стилістики.

22 березня 2013 - Stanley | Детальніше | 0 коментарів | 1972 перегляди
Теги: церква, храм, Філарет, приход, єпархія

← Назад

Яндекс.Метрика