Сінявський Володимир Іванович.

21 березня 2013 - Stanley

Володимира Синявського в борцівському світі називають унікумом, тому що жодному атлетові не вдалося стати чемпіоном світу, перемігши усіх суперників чисто, тобто поклавши на лопатки. А Володимир Синявський таке зробив і першим серед борців вільного стилю Україні піднявся на вищу сходинку п'єдесталу пошани в 1959 році. Було йому тоді 27.

 

 

Народився на хуторі Зіньківському неподалік від села Вільшани в Дергачівському районі на Харківщині. З ровесниками пас худобу, допомагав дорослим у полі. Одного разу натрапив на снаряд і з властивою дітям цікавістю вирішив подивитися, що ж там усередині. Всередині виявилася біль. Патрон розірвався прямо в руці. І на все життя залишився слід. Юнак, познайомившись зі своєю майбутньою дружиною, сором'язливо ховав понівечену кисть. А ось вирок лікарів, що травмована рука назавжди залишиться слабкіше здорової, не виправдався. Вистачило характеру, щоб постійно тренувати кисть.

 

 

Сільське життя мала свої переваги: ​​працюючи на вигоні, в полі, хлопці знаходили час, щоб помірятися силами, спритністю. Ареною служили галявини під відкритим небом. На них і провів свої перші борцівські поєдинки. Дорослішав. Мріяв стати трактористом: на селі ця професія була у великій пошані. У 1948 році разом з другом поїхав вчитися до Харкова. У ремісничому училищі при електромеханічному заводі, знаменитому ХЕМЗі, почав опановувати професією слюсаря-балансувальника.

 

 

Навчався добре, а у вільний час можна було займатися спортом, співом. З дитинства у нього був хороший слух, приємний голос. У їхній родині співали всі, це було як дихати. Тим не менше він був переконаний: не чоловіча це справа. А тим часом викладачі йому і відчайдушному дівчиську Жені Мірошниченко, з якою були в одній групі, передрікали оперне майбутнє. Щодо Євгенії передбачення збулися. Для нього ж пісня просто залишилася постійним супутником життя.

 

 

Коли почав працювати на заводі, його ім'я вперше з'явилося на газетній сторінці: кращий слюсар-балансувальник, гордість бригади. Кореспондент звернув увагу на те, що молодий працівник приділяє велику увагу фізичному гарту. Біля його верстата стояли гирі, саморобна штанга, з якими він вправлявся, коли інші йшли на перекур.

 

 

Двічі намагався записатися в секцію боротьби і обидва рази отримав відмову: переросток. Але все ж боротьбу не кинув. Знову, як у дитинстві, без всяких правил сходився в поєдинках з товаришами. Якось помірявся силами з практикантами з Грузії. Серед них виявився один першорозрядник. Він-то і розгледів в жилавому юнакові те, чого не помічали неуважні тренери. Розгледів і силою привів юнака до Віктора Михайловича Веригіна, який і став першим професійним наставником Володимира Синявського.

 

За півроку новачок став першорозрядником і чемпіоном Харкова з класичної боротьби. З тим і пішов на армійську службу. І саме в армійські роки відбулася зустріч, що визначила долю Володимира Синявського. На чемпіонаті КВО з класичної боротьби на нього звернув увагу Арам Васильович Ялтирян, легендарний борець, прекрасний тренер. Для початку він запропонував юнакові перейти з класичної боротьби на вільну. А коли закінчилася термінова служба, привів хлопця до себе додому: будеш жити в мене. Дружина Арама Васильовича тітка Соня (так вони всі її називали) була справжньою мамою для всіх борців. У двох кімнатах комуналки ніколи не було тісно. Ось це "житимеш у мене" через роки вже тренер Володимир Синявський не раз говорив своїм учням...

 

 

У Києві Синявський не тільки тренувався. Він закінчив спецвідділення при інституті фізкультури, а згодом став студентом. Твердо вирішив для себе, що сенс його життя - боротьба. У день свого 24-річчя на командному чемпіонаті СРСР Володимир Синявський здобув ту перемогу, яка принесла йому звання майстра спорту. У 1957 році, будучи чемпіоном Всесвітнього фестивалю молоді, у складі збірної СРСР відправився на міжнародний турнір в Іран. У Тегерані на очах у шаха поклав на лопатки олімпійського чемпіона, кумира іранців Емемалі Хабібі. Після того як Хабібі зіграв головну роль у фільмі "Мазандаранскій тигр", слава його була неймовірною, але сильнішим виявився все ж киянин. Володимир став і чемпіоном країни.

 

 

Так почався славний шлях великого борця Володимира Синявського. Його стиль перемоги в чемпіонаті світу не перевершений до сих пір. Усіх суперників поклав на лопатки. Фантастикою назвали цей тріумф знавці боротьби. Знову був знайомий уже Тегеран, стадіон імені принцеси Сорейі Пехлеві. Знову в першому ж поєдинку надія іранців Таджик виявляється на лопатках. Сталося це так блискавично, що гарячі вболівальники оніміли, і над стадіоном зависла тиша. І вже в наступних поєдинках симпатії іранців були повністю на боці Синявського. Кожен наступний переможний крок супроводжувався вибухом емоцій. Вдома успіх Синявського був відзначений званням заслуженого майстра спорту СРСР.

 

 

Наступний рік для Синявського виявився "срібним". Три роки поспіль перемагав, а в 1960-м удача відвернулася. Другий в чемпіонаті країни. І, що особливо прикро, - друге місце на Олімпійських іграх. Тоді в Римі у вільній боротьбі жодному радянському атлетові не вдалося стати чемпіоном.

 

 

У 1961 році Володимир повернув собі звання чемпіона країни. І це фактично був його останній сезон активних виступів на килимі, хоча ще до 1966-го брав участь у змаганнях. І все ж борець Синявський йшов. Тренер Синявський робив перші кроки. У нього вже був величезний досвід і власних борцівських років, і назавжди залишилися в пам'яті уроки Ялтиряна. Так що тренерська доля складалася добре. Його учні не раз піднімалися на п'єдестали пошани, за що борець був удостоєний звання заслуженого тренера України.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад

Яндекс.Метрика