Слово про ветерана.

4 травня 2015 - Stanley

 

Змій Іван Данилович народився у Вільшані 27 липня 1918 року. Закінчив Вільшанську школу. Звідси ж, і пішов до війська, коли прийшов його час у 1938 році. Служив в Узбекистані. Швидко пролетіли роки армійської служби. І ось, коли Іван з нетерпінням чекав на повернення додому, на зустріч з ріднею, коли вже був підписаний наказ про його демобілізацію - рочалася війна......

  Розпочав свій бойовий шлях фронтами Другої Світової Іван Данилович у листопаді 1941 року кулеметником 9-тої мотострілецької дивізії під Ростовом. Тут же і отримав перше поранення в ногу і в голову.

 А далі був Воронежський, Закавказський, Степовиі, 1-й Український фронти. Участь в боях на Курській дузі, звільненні Харкова, Києва, Новград-волинського. Бої на сандомирському плацдармі.

 Приймав участь Іван Данилович і у звільненні Європи - визволяв польські міста Краків, Жешув, Катовіце, дійшов до Берліна.

 

Після війни повернувся в Харків де працював, спершу водієм, а потім завгаром тресту "Електромонтаж-51". З травня 1960 року і аж до 1998 працював на заводі "комунар" у автотранспортному цеху №27.

 

Має урядові нагороди - орден Бойового Червоного Прапора, та Вітчизняної війни ІІст., медалі "За оборону Кавказу", "За перемогу над Німеччиною" та ін.

 

                                                               Акт про нагородження медаллю "За оборону Кавказу"

                                                            (ЦАМО РФ, фонд 302, опис 4209, одиниця зберігання 113)

 

 

Подібні матеріали:

У вогні другої світовоїВін звільняв рідне селище

Новости поселка ОльшаныСвяткування Дня Перемоги. Фоторепортаж

Новости поселка ОльшаныВільшанці прощаются з героем

ВідеоГерої не вмирають!

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

← Назад

Яндекс.Метрика